BLEJ ONLINE - TRANSPORT I SHPEJTË

Filtër

Breitling është lider në prodhimin e orëve luksoze. E themeluar në 1884, marka zvicerane ishte pioniere e orëve të mjeteve lundruese dhe shpiku kronografin modern. Me kalimin e viteve, pilotët dhe aventurierët janë mbështetur në oraret shumë të sakta të markës. Sot, Breitling mbetet një nga prodhuesit e paktë të pavarur të orës që prodhon lëvizjet e saj në shtëpi – secili prej tyre është një kronometër i certifikuar nga COSC. Koleksionet e markës përqendrohen në kërkimet ajrore, detare dhe tokësore, duke reflektuar historinë e saj të lundrimit dhe duke kombinuar prodhimin e orës klasike me dizajnin bashkëkohor.