Blej online.

DISTRIBUTOR I AUTORIZUAR

SUPEROCEAN HERITAGE B01 CHRONOGRAPH 44 AB0162121C1S1

8,090.00 

Mundësi pagese:

TEB - STARCARD deri në 6 këste.

Inspired by the original Superocean from the 1950s, the Superocean Heritage combines iconic design features with a modern touch. Sporty and elegant, the Superocean Heritage is a true embodiment of style at sea. Featuring the iconic triangular-shaped hands as well as a unidirectional bezel with a polished ceramic ring, the Superocean Heritage is an elegant looking diver’s watch. Available in a variety of materials including stainless steel and 18k red gold, the Superocean Heritage B01 Chronograph 44 features a range of black, blue, silver, or green dials. Offered either with a matching mesh bracelet, or a “mesh-styled” rubber strap fitting a folding buckle, this Superocean Heritage is powered by the in-house Breitling Manufacture Caliber 01, a COSC-certified chronometer.

Brendi

Diametri i kornizës

Koleksioni

Superocean

Materiali i rripit

Mekanizmi

Automatik

Gjinia

Meshkuj

Më shumë se 10,000 produkte për ju
Njejtë sikur në dyqanet tona, vetëm online!
Dërgesa të menjëhershme
Për ju edhe më shpejtë!
Blerje të sigurta
Pagesë me kartelë dhe para në dorë
Ju ndihmojmë
Për ju 24/7 në të gjitha kanalet tona të komunikimit.